Skip to content

26.5.2013

Dodge Ram 2500 – Gigant

V zimě jsme se s Márou a Jirkou domluvili, že konečně nafotíme tuhle obrovskou americkou káru :-) . Jednoho dne v únoru jsme se pořádně oblékli, sešli na dílně, natankovali jsme, posilnili se a vyrazili do Krušných hor. Cesta ubíhala celkem rychle a konečně jsme dorazili na sníh. Ve chvíli kdy jsme se na cestě vyhýbali autu, tak jsme půlkou auta sklouzli do „pangejtu“… Po chvilce jsme byli osloveni místní policejní hlídkou. Policista ani nevystoupil z auta a jen se zeptal: „S tím se dostanete ven sami ne?“. Odpověď byla jasná, že ano. Než jsme se vyškrábali z celkem hlubokého „pangejtu“ přijela další hlídka, která čítala mladé policisty a jeden vystoupil a obeznámil nás, ať to moc nezničíme, že jsme v chráněné krajinné oblasti :-) . Za pár minutek jsme byli venku a pokračovalo se dál. Našli jsme pár míst, kde jsme fotili, kecali a užili si pohodové odpoledne.

Dodge Ram 2500 na fotkách, byl vyroben v roce 2001 s naftovým motorem o objemu 5,9 litru, výkonem 286 koňských sil a raritní manuální převodovkou. Auto má stálý pohon zadních kol s možností připojit i předek.

Auto je dlouhé cca 6,20 metru a oproti sériovému stavu bylo doplněno doplňky na karoserii, rozšířeno o zhruba 20 centimetrů a zvýšena jeho světlá výška o zhruba 30 centimetrů. Většina dílů pochází z USA. Kryt korby byl vyráběn na zakázku.

Text a foto: Dan Kučera, 26. 5. 2013

Další články z kategorie  Recenze aut

Komentáře jsou uzavřeny.