Skip to content

2.11.2012

Volkswagen Golf IV GTi – West City Scene BOSS

Davida Brauna alias Daviho z plzeňského West City Scene jistě znáte, pokud alespoň trochu sledujete českou tuningovou scénu. Daviho bývalá láska Škoda Favorit v matné černé barvě na oranžových límcových Steffanech je boužel ta tam, a minulou sezónu Davi vyjel s novou peckou – Volkswagen Golf čtvrté generace v provedení GTi. Davi dokázal opět postavit peckovou káru :-) . Ne nadarmo je také šéfem a zakladatelem plzeňské West City Scene –  klubu, ve kterém najdete jen krásná a zajímavá auta.

Daviho Golfín, jak mu také přezdívá, byl vyroben v roce 1999 ve Wolfsburgu. Pod kapotou najdeme motor o objemu 1,8 s turbem. Dále vložku od firmy K&N, blow-off ventil (replika blow-off ventilu firmy HKS), lakované plasty šedou barvou, které jsou doplněny pinstripingem, pozlacené a pochromované některé díly a většina šroubků a šroubů.

Aby golfín pěkně ležel, tak mu Davi pořídil podvozek KW varianta 1. Se štelovacím podvozkem dojezdil sezónu 2011 a jelikož se přes zimu zavřel do garáže mohli jsme čekat nějakou změnu a to největší byla instalace vzduchového podvozku. Se snížením to chce také pořádné kola a s tím Davi také problém nemá a tak golfínovi pořídil kola Carline v rozměrech vpředu 9×18 palců, respektive 10×18 palců vzadu, které obul do nízkoprofilových gum, nasadil na podložky šířky 1cm a kola nechal zapsat do TP. Exteriér ještě zdobí xenonová přední světla, nějaké ty nálepky na zadním okně a dokonale vyleštěný originální tmavě modrý lak. Největší změnou exteriéru je však přestavba na US verzi.

V interiéru nalezneme vpředu i vzadu sedačky Recaro, které byly na sezónu 2012 potaženy modrou látkou se skotským vzorem, dále tříramený sportovní volant, který svojí velikostí připomíná volant z motokáry (má pouze 28cm v průměru a pochází z minulého vozu). V kufru nenalezneme žádné výraznější změny, ale většinou tam Davi vozík subwoofer, nádobu na vzduch, kompresor a kyblík s mycími a leštícími prostředky,  který se opírá o chromovanou rozpěru.

Foto: Dan Kučera, text: Dan Kučera, Radek Gašník | 28. 10. 2012

Další články z kategorie  Recenze aut

Komentáře

(vyžadováno)
(vyžadováno)

Důležité: HTML je povoleno. Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

Odebírat RSS komentářů

*