Skip to content

4.10.2012

6

Audi S3 – Yellow Bitch

Třídvéřový model Audi S3 jistě nezapře sportovní charakter již v sériovém stavu a co teprve když se do toho obuje pár lidí z české tuningové scény…Vznikne velmi zajímavé, líbivé ale i tak trochu pořád sériově vypadající auto. Ovšem není to vůbec žádná škoda, že zrovna na tomhle kousku, nejsou žádné laminátové nárazníky, plameny na boku a podobně :-) . Původně se vycházelo ze sériového modelu S3 s označením 8L, který se představil světu v roce 1999. Nabízel se v klasických barvách jako model A3, ovšem do nabídky mu přibyly další dvě barvy – červená s označením „Absolute Red“ a žlutá „Imola Yellow“, která byla oproti červené dodávaná za příplatek. Dnes si představíme S3ku z roku 1999 s motorem 1.8T20V, která již z výroby disponovala 209ti koňmi a systémem Quattro (typ haldex).

Její majitelku jistě dobře znáte z tuzemských i zahraničních srazů, které dříve objížděla svým druhým vozem – červeným Fiatem Punto a nebo jako spolujezdkyně svého přítele a již brzy manžela ve žlutém Golfu II VR6. Kateřina Ipriová přezdívaná Katy pro letošek vyměnila Punto za tuhle žlutou krásku a myslím, že udělala dobře :-) .

Již zmiňovaný motor byl pouze upraven chip tuningem a došlo k navýšení výkonu na 250PS (změřeno na brzdě) a dále bylo zkráceno řazení. S tak velkým výkonem se upravily brzdy – vyměnily se za 4 pístkové MD Components o průměru 330mm s drážkovanými kotouči a brzdiče dostaly žlutou barvu. Spolu s tím se vyměnily přední brzdové hadice za pancéřové a auto se spustilo k zemi pomocí sportovního stavitelného podvozku, který dodala firma H&R. Dále na spodní části vozu najdeme 19ti palcová kola BBS Speedline o šíři 8,5 palce, která jsou obuta do nízkoprofilových pneumatik a jsou spolu s nimi použity i rozšiřovací podložky.

Na karoserii moc změn oproti originálu nenajdeme. Největší změnou byla změna žluté lesklé barvy na žlutou matnou pomocí folie, která byla vyrobena na zakázku a aplikována firmou BertyDesign.cz, dále byly mřízky, lišty dvěří a maska nalakovány do černé klavírové barvy. Dále byly vyměněny přední i zadní světlomety – přední za originální s xenony a zadní z faceliftovaného modelu A3/S3.

Interiéru vévodí sedadla Recaro, která jsou v kombinaci alcantary a kůže, která lze elektricky nastavit, včetně bederní opěrky. Jak Katy sama uvádí „je tady milion jiných elektro superfunkcí“, přídavný budík na tlak turba. Jelikož se snažila, aby byla zachována nějaká určitá originalita interiéru je zde přehrávač na kazety s „changerem“. V zadním platě jsou zapuštěny oválné reproduktory Ground Zero.

Text a foto: Dan Kučera, 4. 10. 2012

Další články z kategorie  Recenze aut
6 Komentářů Napsat komentář
  1. Srp 4 2015

    kikinka | 30.3.2013 v 12:46 | Musedte si vlasy namočit pak nabavyt a pak voaynevft nebo přežehlit a nebude ve1m to barvit a ani nebudete medt vlasy nejak slepene9 ;) )

  2. Haha, shouldn’t you be charging for that kind of knowledge?!

  3. Touchdown! That’s a really cool way of putting it!

  4. Touchdown! That’s a really cool way of putting it!

  5. I’m out of league here. Too much brain power on display!

  6. Kudos to you! I hadn’t thought of that!

Komentáře

(vyžadováno)
(vyžadováno)

Důležité: HTML je povoleno. Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

Odebírat RSS komentářů

*